Výroba modelů

Naši zkušení technici Vám na míru navrhnou modelové zařízení dle vašich požadavků. Výroba modelů probíhá z různých materiálů, včetně dřeva, lité pryskyřice a hliníku, které jsou vybrané tak, aby odpovídaly potřebám zákazníka a objemu zakázky. Rovněž je zajištěna údržba modelových zařízení v majetku zákazníka. Ať už technická dokumentace přichází v tradiční podobě výkresů, nebo digitálně, bez problémů se přizpůsobíme. Pokud zákazník dodá výkres odlitku v digitální podobě (nejlépe 3D výkres) jsme schopni výrazně zkrátit přípravu pro výrobu objednaného odlitku.

Kovo modelárna

Kompletace nových modelových zařízení a úpravy modelových zařízení.

3D tisk

Jedním z nejdůležitějších aspektů 3D tisku je jeho schopnost rychle a efektivně vytvářet prototypy. 3D tisk využíváme k vytváření prototypů a modelových zařízení při málosériové výrobě. Dále k tvorbě vtokových soustav a výrobě pomocných přípravků.

Výhody 3D Tisku:
– rychlost a flexibilita, snižuje čas potřebný k vývoji nových produktů
– snížení nákladů, méně odpadu, levnější materiál a nižší náklady díky automatizaci

CNC modelárna

Od května 2015 se věnujeme poskytování pokročilých výrobních řešení a specializujeme se na vytváření slévárenských modelů, jaderníků, dílů a přípravků. Naše odborné znalosti sahají až k technologiím, jako je přesné tříosé portálové technologické zařízení pro přesné rychlostní frézování VDC 1750-HS MACMATIC a inovativní tříosá dokončovací fréza AKIRA SEIKI HV5,5HH.

Výroba modelů – aplikace a software

Naše specializace spočívá ve výrobě modelových zařízení, dílů a přípravků využívajících především hliník a jeho slitiny. Náš pečlivý přístup začíná vývojem komplexních 3D návrhů prostřednictvím aplikace AutoCAD Inventor. Data jsme schopni zpracovat ve formátech x_t, stp, step, gis.

Technické parametry obráběcího centra

  • Řídící systém HEIDENHAIN 5300
  • Rozměry pracovního stolu 1600 x 1000 mm
  • Nosnost pracovního stolu 3 tuny
  • Maximální otáčky vřetene 18 000 ot./min.