Slévárna

V oblasti průmyslové výroby hraje slévárna klíčovou roli při tvarování a výrobě různých kovových součástí používaných v široké škále aplikací. Tato specializovaná zařízení využívají pokročilé techniky a vybavení k přesnému a efektivnímu vytváření odlitků. Společnost GIFF a.s. je nezávislou výrobní jednotkou, která v tomto odvětví dosahuje významných úspěchů.

Slévárna GIFF a.s. a její všestranost

Slévárna GIFF a.s. se může pochlubit působivou výrobní kapacitou – ročně vyrobí přibližně 5 500 tun odlitků. Tyto odlitky se vyrábí v různých hmotnostních kategoriích (2–100 kg) a rozměrech až do 700 mm. Slévárna se pyšní schopností pracovat s různými materiály, včetně ČSN EN GJL 150, ČSN EN GJL 200 a ČSN EN GJL 250 (GG-15 až GG-25, přičemž GG-25 je vyhrazeno pro větší zakázky), a také s tvárnou litinou ČSN EN GJS 500-7 (GGG-50).

Pokročilá výroba forem

Jedním z klíčových aspektů úspěchu společnosti GIFF a.s. je moderní a efektivní proces výroby forem. Slévárna používá nejmodernější linku na výrobu forem HSP-3D s formovacími rámy o rozměrech 850 x 850 x 200 mm, pracující na principu profuku stlačeným vzduchem pomocí SEIATSU ventilů s následným dolisováním.. Tato technologie spolu s následným doléváním zajišťuje přesnou a konzistentní výrobu forem. Pro další rozšíření svých možností jsme nedávno představili linku HSP-3D2, která se vyznačuje vylepšeným zachycováním fugitivních emisí. Tato špičková technologická linka se může pochlubit výrobní kapacitou 60 kompletních forem za hodinu. Proces formování probíhá do syntetické bentonitové směsi.

Vybavení slévárny

Pro podporu svých výrobních operací udržuje společnost GIFF a.s. rozsáhlou škálu zařízení. Patří k němu i vlastní pískové hospodářství, které poskytuje spolehlivý zdroj vysoce kvalitní formovací směsi pro proces odlévání. Kromě toho se slévárna může pochlubit dobře vybavenou jádrovnou, dvěma elektrickými indukčními středofrekvenčními pecemi INDUCTOTHERM ELPHIAC s kapacitou 5 tun a dvěma elektrickými indukčními středofrekvenčními pecemi EGES s kapacitou 6 tun. Tyto pece slouží k tavení kovů používaných při odlévání.

Slévárna a její technologie

Elektrické indukční pece

Automatické formovací linky

Počítačově řízená příprava písků

Automatizované jádrové stroje

Manipulátor pro manipulaci s odlitky a pro separaci vtoků

Modernizována cídírna včetně odprášení a rekuperace

Opracování odlitků na CNC strojích

Laboratoř a kontrolní úsek kvality

Modelárna

CNC centrum

Bezkonkurenční kvalita a přesnost

Závazkem slévárny je flexibilně řešit potřeby zákazníka a dodávat odlitky v požadované kvalitě. Společnost GIFF a.s. nabízí také komplexní dokončovací služby, včetně tryskání, broušení, barvení a balení. Kromě toho je závod vybaven moderním centrem pro kompletní zpracování odlitků, které zahrnuje přesné měření a kontrolu kvality. Tím je zajištěno, že konečné výrobky splňují nejvyšší standardy přesnosti a výkonnosti. Kromě toho má slévárna modelárnu, kde vyrábí všechny druhy modelových zařízení z klasických materiálů, jako je dřevo, kov a pryskyřice, a uspokojuje tak interní potřeby i externí odběratele. Nyní opracováváme odlitky a modelová zařízení na CNC obráběcích strojích.

Bezproblémová výroba

To, co společnost GIFF a.s. odlišuje, je její schopnost bezproblémově integrovat technologickou přípravu výroby do svých provozů. Slévárna umí zpracovat celý technologický proces, ať už na základě dodaných technických výkresů nebo dovezených odlitků, a to nejmodernějšími dostupnými metodami. To zajišťuje hladký a efektivní průběh výroby s důrazem na splnění požadavků a specifikací zákazníka.

GIFF a.s. – průkopník mezi slévárnami

Společnost GIFF a.s. je renomovanou a inovativní slévárnou s působivou výrobní kapacitou a rozmanitými možnostmi. Díky špičkovým technikám výroby forem, modernímu vybavení a závazku ke kvalitě slévárna nadále dodává svým zákazníkům vysoce kvalitní odlitky. Využíváním moderních metod a udržováním se v čele technologického pokroku zůstává společnost GIFF a.s. hnací silou ve slévárenském průmyslu a přispívá k rozvoji kovovýroby jako celku.

Mohlo by vás zajímat:

Tvárná litina

Šedá litina