Česky    |    Deutsch    |    English
Vyhledavaní:
Vyhledavaní

Výrobní možnosti

Jsme zakázková slévárna, která vyrábí odlitky ze šedé a tvárné litiny na základě modelových zařízení naších zákazníků. Nové zakázky zhotovujeme dle dodané výkresové dokumentace nebo modelů. Samozřejmostí je zpracování technologických postupů. Jsme schopni zpracovat dokumentaci v 2D i 3D. Umíme také vyrobit modelové zařízení podle dodaného vzorku odlitku.

Tavírna

Proces tavení probíhá v elektrických středofrekvenčních indukčních pecích o kapacitě 2 x 5 tun a 2 x 6 tun. Pece jsou vybaveny účinným systémem zachycování tuhých emisí firmy BMD GARANT. Odléváme šedou litinu v jakostech ČSN EN GJL 150, ČSN EN GJL 200, ČSN EN GJL 250 (GG-15 až GG-25, z toho GG-25 jen pro větší zakázky), dále pak tvárnou litinu ČSN EN GJS 500-7 (GGG-50).

Formovna

Slévárna odlévá strojně formované odlitky do syntetických bentonitových směsí. Výroba forem probíhá na automatické formovací lince německé firmy Heinrich Wagner Sinto s označením HSP – 3D.

Rámová formovací linka HSP – 3D:

formování probíhá na principu profuku stlačeným vzduchem pomocí SEIATSU ventilů s následným dolisováním. U této linky je použito formovacích rámů 850 x 850 x 200/200mm s možností navýšení poloformy o 50 mm. Kapacita linky je projektována na 50 forem za hodinu.


Formovací směs pro formovací linku je připravována v nové úpravně směsi dovybavené moderním turbínovým mísičem MTI-2500 od firmy TECHNICAL s automaticky řízeným procesem dávkování vody od firmy MICHENFELDER a průběžnou fluidní chladičkou vratné směsi značky ALEX 06 od firmy TECHKON. Obě technologie mají zajištěn odtah a filtraci odsávaného vzduchu. Výsledky měření emisí za filtry prokázaly hluboké podkročení emisních limitů. Slévárna tímto udělala další krok k výraznému zlepšení životního prostředí.

Jádrovna

Pro výrobu jader je slévárna vybavena technologií COLD-BOX. Jádrová směs se připravuje na kontinuálním mísiči T36/3 od firmy IMF vybaveném technologií RESOL s vytvrzováním pomocí CO2. Jsme vybaveni automatickým jádrovým strojem BICOR-ROTO 4 s objemem vstřelování jádrové směsi do 16 litrů a BICOR-DISCO 4 s objemem 16 litrů směsi v jaderníku, který současně vyrábí 4 různá jádra. Pro výrobu velkých jader je určen Röper 40 s objemem vstřelování jádrové směsi do 40 litrů. Pro sortiment drobnějších jader používáme technologii vstřelovacího stroje KCBS 12.  LAEMPE LL20 s objemem vstřelování jádrové směsi do 30 litrů a následným tvrzením plynem amin.

Modelárna

Firma má k dispozici vlastní modelárnu. Kvalifikovaní pracovníci zhotoví modelová zařízení z materiálů požadovaných zákazníkem. Jedná se o materiály – dřevo, lité pryskyřice, hliník a ocel. Pro výrobu prototypu využíváme 3D tisk. Rovněž je zajištěna údržba modelových zařízení v majetku zákazníka. Technickou dokumentaci pro výrobu modelů přijímáme v klasické výkresové podobě nebo zaslanou elektronickou poštou. Dále zpracováváme i elektronickou dokumentaci dodanou na libovolném médiu.

Jakost

Společnost je certifikována dle normy ISO 9001:2009, která garantuje, že společnost dodržuje veškeré výrobní i nevýrobní postupy v souladu s uvedenou normou. Jakost litiny je prověřována optickým emisním analyzátorem SPECTROMAX LMX 05. Průběžně je kvalita litiny vyhodnocována pomocí přístroje THERMO, který pracuje na principu termické analýzy. Společnost rovněž provádí metalografické zkoušky pomocí mikroskopu OLYMPUS PME3 a dále zkoušky pro zjištění mechanických hodnot.

Dokončovací operace, expedice

Dle požadavku zákazníka dodáváme odlitky pouze obroušené nebo barvené v syntetické hnědo-červené barvě či asfaltovém laku. Jsme schopni zajistit i jinou povrchovou úpravu odlitků např. komaxitováním v různých barevných odstínech nebo žárovým zinkováním. Na přání zákazníka můžeme nabídnout tepelnou úpravu (žíhání), opracování (soustružení, frézování, vrtání, apod.) a to jak na konvenčních, tak i na NC a CNC strojích. Odlitky opracováváme i na vlastních obráběcích centrech vybavených přístroji DOOSAN. Odlitky dodáváme balené na EURO paletách nebo na paletách dodaných zákazníkem. Zajišťujeme ochranné balení plastovou smršťovací folií. Jsme schopni také zajistit dopravu k odběrateli.

Galerie provozu

2008 © Giff, a.s. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila agentura pro internetová marketing Lithness, spol. s r. o.
Content Management System - Lithness CMS